ÜRÜN İÇERİKLERİ

AC-NET™

Oleanolik asit + NDGA ‘dan oluşan AC-NET™; Hormonal dengesizlikler sonucu ciltte meydana gelen aşırı yağlanmayı, sebum sentezini dengeleyerek önlemeye,  hücre büyümesini düzenleyerek hiperkeratiniziasyonu azaltmaya, anti-mikrobik etkisi ile ciltte akne oluşumuna neden olan mikroorganizmaların (Pripionibacterium acnes, Pityrosporum ovale) gelişimini önlemeye yardımcı olur.

ALFA BISABOLOL

“Candeia” ağacının kabuklarının öğütülmesi ile elde edilen alfa bisabolol ,en kuru, hassas cilt yapısını derinlemesine nemlendirir ve sakinleştirir.

ANCRINE™


 Saçın genetik, hormonal değişimler, stres, çevresel etmenler, dış etkenlerin etkisi ile zayıflayan yapısını güçlendirir,  transglutaminaz enzim aktivitesini arttırarak,  saçların köklerine daha sıkı bağlanmasına ve  düzenli kullanımla telojen (saçın dökülme safhası) fazda etki ederek, saç kayıplarının %30 azalmasına yardımcı olur.ALLANTOIN

Karakafes bitkisinden elde edilen allantoin, tahriş olmuş, gergin cilt yapısını sakinleştirir, nemlendirir ve cildin yenilenmesine yardımcı olur. 


ALOE VERA

Yıpranmış cilt dokusunun yenilenmesine ve cildin derinlemesine nem kazanmasına yardımcı olur.

AQUACACTEEN

Opuntia ficus-indica bitkisinden elde edilen aktif, ciltte oluşan stres faktörlerin azaltılmasına, hassaslaşan cilt dokusunun sakinleştirilmesine, UV kaynaklı oluşan elastikiyet kaybının engellenmesine ve cildin uzun süreli nem ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olur.


BAOBAB YAĞI

Afrika’da yetişen ve “Hayat Ağacı” olarak bilinen Adansonia digitata ağacından elde edilen baobab yağı, A ve C vitaminleri ve kalsiyumdan zengin içeriği ile cilt yenilenmesine, dengeli cilt rengi oluşumuna yardımcı olur, cildi derinlemesine nemlendirir.

BUĞDAY YAĞI

 B vitamini ve mineraller bakımından zengin olan buğday yağı, hücre yenilenmesinde ve kırışıklıkların oluşumunun giderilmesinde yardımcı bir etken maddedir. Cildin nemlenmesini, elastikiyetle birlikte yumuşak, ipeksi bir his kazanmasını sağlar. Güçlü bir antioksidan olan buğday yağı, kırışıklıkların ve yaşlanmanın etkilerini azaltır.

CAPILECTINE™

Hücrelerin metabolizmalarını canlandırır ve çoğalma yeteneklerini arttırır. Bu özelliği ile saç kayıplarının yaşandığı “telojen” safhasında saça etki ederek,  saçın ömrünü uzatır, dökülmesini önlemeye yardımcı olur. Telojen safhasının ardından, yeni saç oluşum kapasitesi azalan yaşlı hücreler üzerinde %41 oranında yeniden sentezi destekleyici yönde etki eder ve hücre solunum aktivitesini %221 arttırır, böylece yeni saç oluşumunun artışını destekler.

CAPISLOW™

Larrea divaricata özlerinden elde edilen Capislow™, Nordihidroguaiaretik asit’ten zengin bir aktiftir. Nordihidroguaiaretik, insan keratinositlerinin gelişimini herhangi bir sitotoksik etki oluşturmaksızın, engellemektedir. UVB ile strese maruz kalan hücreler üzerinde yapılan deneyde, PGE2 salınımındaki azalma ile inflamasyon oluşumunu önleyici özelliği olduğu ve epilasyon sonrası tahriş olan cilt dokusunu sakinleştirici özelliğe sahip olduğu görülmüştür. 28 gün boyunca plasebo ve%3 Capislow™ içeren losyon uygulaması ile yapılan karşılaştırmalı deneyde, Capislow™ içeren losyonun tüy yoğunluğunda %35 gerileme sağladığı görülmüştür.

CASHMILAN™

Hidrolize keratin içeren etken madde, saçın en dış katmanı olan kütikül tabakasını güçlendirir, dayanıklılık verir, saç tellerinin kolay taranmasına ve UV ışınlarının zarar verici etkisinden saç tellerini korumaya yardımcı olur.

ÇİNKO RİSİNOLEAT

Koku oluşumuna neden olan mikroorganizmaların üzerinde etki göstererek, ayak kokusunun giderilmesine yardımcı olur.


D-PANTHENOL (PRO-VITAMIN B5)

Cilt dokusunu derinlemesine nemlendirir, yenilenme sürecine yardımcı olur.

DEPILINE™

Palmatine içeren, Fibraurea recisa bitkisinden elde edilen bir aktiftir. Yapılan deneyde kıl köküne uygulamadan 15 dk. sonra kıl köküne indiği görülen Depiline™’in keratin hücreleri üzerinde anti-proliferatif etkisi olduğu görülmüştür. 

ECTOIN®

Ekstremofilik mikroorganizmalarda bulunan bir aminoasit türevidir.0°C’den 60°C’ye varan farklı sıcaklıklara ve %5 gibi düşük nem oranına karşı koruyucu özelliktedir. UV kaynaklı stres faktörlerine karşı langerhans hücrelerinin sayısını koruyarak epidermal bağışıklık sistemini güçlendirir. Foto yaşlanmaya karşı koruma sağlar. Hidrokompleks yapısı sayesinde uzun süreli nem desteği sağlar.

FUCOGEL®

Mısır sorbitolü ve soya peptonundan bakteriyel fermantasyon ile elde edilen bitkisel kökenli bir polisakkarittir. Filmojenik etkiye sahiptir. Ciltte inflamasyon oluşumunu önlemeye, nem tutma kapasitesini arttırmaya ve SIRT-1 sentezini stimüle ederek  DNA yapısının korunmasını, inflamasyon ve immün yanıt yollarının düzenlenmesini sağlar ve yatıştırıcı etki gösterir.

HYALORICE™

Hidrolize glikozaminoglikan, Hidrolize Pirinç proteinleri ve hyaluronik asitten oluşan içeriğe sahip aktif, saç tellerini kırılmalara karşı güçlendirir parlaklık katar, kolay taranmasını sağlar, anti-statik özelliği ile elektriklenen saçların, kolay şekil almasına yardımcı olur.


KAYISI ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Kayısı ağacının meyvelerine ait çekirdeklerin soğuk preslenmesi ile elde edilen bu yağ, cildin yenilenmesi için gerekli olan A, C ve E vitaminlerinden,  antioksidanlardan ve yağ asitlerinden zengindir.  Cilt yenileyici ve besleyici, leke giderici özelliği ile ürünün kahverengi lekeleri gidermeye yardımcı özelliğini arttırır.

LİMON ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Cilt dokusunu sıkılaştıran ve cildin dengeli bir renk tonuna sahip olmasını sağlayan limon çekirdeği yağı, diğer aktiflerin etkilerini arttırarak, portakal kabuğu görünümünün giderilmesinin ardından daha  sıkı bir cilt dokusunun elde edilmesine yardımcı olur.

LUMISPHERE™

Modifiye edilmiş titanyumdioksit ve kapsüllü diasetilboldin’den oluşan aktif, ciltte beyaz kalıntı bırakmadan,  cildi güneşin UVA ve UVB ışınlarından korunmasına ve melanin sentezini başlatan tirozinaz enziminin aktive olmasını engelleyerek, soyucu bir etki olmaksızın kahverengi lekelerin giderilmesine yardımcı olur.
Anlık etkisi ile uygulamaya başlandığı andan itibaren, ciltteki çizgi, gözenek, kahverengi leke ve kızarıklıkların görünümünde azalma sağlayıp, aydınlık bir görünüme kavuşmasına, aşamalı etkisi ile güneş, yaşlılık, hormonal değişimler, akne tedavisi ve doğum sonrası oluşan kahverengi lekelerin giderilmesine yardımcı olur.MATRIXYL 3000™

Yaşlanmayı durduran, kanıtlanmış sonuçlara sahip bir amino peptit bileşiğidir. Fransa’da yapılan ve “2002 Dünya Dermatoloji Kongresi”nde paylaşılan deney sonuçları ile MATRIXYL 3000™’in cilt yaşlanmasına karşı etkileyici sonuçlar yarattığı belirtilmiştir. 7 peptitli içerik, cilde hızlı bir şekilde nüfuz ederek kolajen yapılarını güçlendirir, elastikiyet kazandırır, cildi nemlendirir ve hyaluronik asit sentezini arttırır. 

MENTOL

Cilde ferahlatıcı bir his vererek şiş, yorgun ayakları dinlendirici etkiye sahiptir.

MONOI DE TAHITI 200 FLOWERS

Polinezyalı kadınların yüzyıllık güzellik sırrı olan, 200 adet Tiare çiçeğinin hindistan cevizi yağında bekletilerek özel bir işlemden geçmesi ile elde edilen bu içerik, ciltteki nem oranını arttırır ve nem dengesinin kalıcı olmasını sağlarken; cildi canlı, sağlıklı bir görünüme kavuşturur.

PANTHENYL TRIACETATE + NARINGENIN

İnflamasyon faktörlerini azaltarak cilt iritasyonları üzerinde anında yatıştırıcı etki gösteren içerik, yangılı durumlarında cilt bariyerini güçlendirmeye ve UV kaynaklı deri kızarıklıklarını azaltmaya yardımcı olur. Cildi, tekrarlayan inflamasyon durumlarına karşı kontrol altına alırken anında ve uzun süreli yatıştırıcı etki gösterir. 

PAPAYA VE ANANAS ÖZLERİ

Cildi ölü hücrelerden arındırır,  antioksidan ve cilt yenileyici özelliği sayesinde pürüzsüz cilt dokusu oluşumuna yardımcı olur.

PHYSIOGENYL®:

Sodyum, magnezyum, çinko ve mangan iyonlarının PCA’larını içeren aktif, protein sentezi için cildin ihtiyaç duyduğu yapı maddelerini cilde kazandırır,cildin nem ihtiyacını karşılar ve güne başlarken ihtiyaç duyduğu enerjiye kaynak olur. Cildin arınırken, kurumasını önler.

PHYTOSONIC™

Glaucium flavum, Euglena ve kafeinden oluşan bitkisel içeriğin sinerjitik etkisi, portakal kabuğu görünümünün oluşumuna neden olan oksidatif stresi durdurarak hücre içi enerji sistemlerini aktive eder, hücre içi karnitin transferini ve yağ yıkımını arttırarak, yeni yağ hücrelerinin oluşumunu önler, pürüzsüz doku oluşumuna yardımcı olur, cilt dokusunu sıkılaştırır ve esneklik kazandırır.
In vitro ortamda yapılan çalışmalarda; %3 Phytosonic™ ile etkileşime bırakılan olgun yağ hücrelerinde, plaseboya göre 9 gün sonra depo trigliserit miktarında %55 azalma olduğu görülmüştür


PIROCTONE OLAMINE

Anti-bakteriyel ve anti-fungal özellikleri ile mikroorganizma kaynaklı kepek problemlerinin çözümüne yardımcı olur.

PLANTAFLUID COMPLEX BC

İçermiş olduğu 6 bitkisel öz (At kestanesi, çoban püskülü, kaplan çiçeği, üzüm yaprağı, sarmaşık, hint buğdayı özleri) ve troxerutin'in sinerjik etkileri sayesinde mikrosirkülasyonun uyarılmasına yardımcı olur. Kan dolaşımını arttırarak, kılcal damar hassasiyetini azaltmaya yardımcı olur. İnflamasyon ve iritasyon oluşumunu azaltarak cilt üzerinde sakinleştirici etki gösterir. Kılcal damar çeperlerini güçlendirerek ödem oluşumunu engellemeye, kızarıklıkları azaltmaya, cildin yenilenme sürecini hızlandırmaya ve doku bozukluklarının giderilmesine destek olur.

SALATALIK ÖZLERİ

Kuru, tahriş olmuş cilt yapısını sakinleştirir ve pürüzsüz, yumuşak cilt yapısının oluşumuna yardımcı olur.

SALISILIK ASIT

Ölü hücrelerin ciltten uzaklaştırılmasını sağlar.

SEBOREDUCTYL®

İçeriğindeki sülfopeptid, aminoasit ve B grubu vitaminler(Pyridoxine, Biotin, Niacinamide) ciltteki yağ sentezinin dengelenmesine, mat bir cilt oluşumuna yardımcı olurken, Fomes officinalis'in sıkılaştırıcı etkisi ile gözenek çaplarının azalmasına yardımcı olur, içeriğindeki allantoin ile birlikte hassaslaşmış cilt dokusunu sakinleştirerek, cildin derinlemesine nem kazanmasına  katkı sağlar.

SENSILINE®BIO

Fiziksel ve biyolojik olmak üzere ikili etki mekanizmasına sahiptir, keten tohumundan elde edilen polisakkaritler (B-glukan, üronik asit) ve peptidoglikanlar sayesinde cilt üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturarak pürüzsüz ve parlak etki bırakır. İnflamasyon sürecinde cilt üzerinde meydana gelen tahriş, kızarıklık ve hassasiyet durumlarını önlemeye yardımcı olur.

SHEA YAĞI

Karite ağacının fıstıklarının ezilmesi ile elde edilen yağ, içerdiği yağ asitleri ile cildi derinlemesine nemlendirir, cilde elastikiyet kazandırır, hücre yenileyici etkisi ile parlak, sağlıklı cilt oluşumuna yardımcı olur. Shea yağının içerdiği sinamik asit, cildi güneşin zararlı U.V. ışınlarından korur.

SILIDINE®

Porphyridium cruentum deniz alginden elde edilen aktif, oligo-elementler (Al, Ca, Cl, Fe, K, Mg, Mn, Na, P, S, Ti) bakımından zengin yapısı ile kılcal damarlarda endotelin-1 (ET-1) gen ekspresyonunu stimule ederek damar içi dengelerin düzenlenmesine, işlev bozukluğuna bağlı kızarıklıkların azaltılmasına ve cildin yenilenmesine yardımcı olur.

SİBİRYA ÇAM FISTIĞI

En zengin doğal antioksidan kaynaklarından biri olan Sibirya Çam Fıstığı, doymamış yağ asidi, vitamin ve mineral kaynağıdır. İçerisinde cilt yenilenmesi için gerekli olan E vitamini, A vitamini, çinko, manganez, bakır ve demirin yanı sıra K vitamini, P vitamini, B vitamini, Selenyum ve Fosfor bulundurmaktadır. Cildin yaşlanmasını sağlayan etkenlerin geciktirilmesine ve yaşlılığa bağlı lekelerin giderilmesine yardımcı olur. Cilt elastikiyetini arttırır, cildi yumuşatır ve cildin doğal nem dengesinin korunmasını sağlar. Ciltte alerjiden dolayı meydana gelen kızarıklık, kaşıntı ve şişliği yatıştırır, ortadan kaldırır.


SUSAM YAĞI

Susam yağının en büyük özelliği vitaminler, mineraller, antioksidanlar ve lesitin açısından çok zengin olmasıdır. Özellikle E, A ve B kompleks vitaminleri, demir ve kalsiyum minerallerini, sesamol, besamolin ve sesamin antioksidanlarını içermektedir. Omega 9 oranı ve antioksidanlar sayesinde ısı,nem ve ışığa karşı dayanıklıdır. İçindeki doğal lesitin ve antioksidan maddeler yağın cilt dokusunun derinlerine kadar nüfuz etmesini sağlar. 

TRIMOIST

Şeker ve cildin dinç görünümünü sağlayan protein yapılarının bir araya gelmesi ile oluşan ve cilt dokusunun erken yaşlanmasına sebep olan İleri Derecede Son Glikasyon ürünlerinin oluşumunu önleyici özelliğe sahip anti-glikasyon teknolojisinin yanı sıra, cilt tabakasını koruyucu, su tutma kapasitesini arttırıcı ve nemlendirici etkenler ile sağlıklı cilt dokusu oluşumunu sağlar.

VANİLYA

Vanilyalı bakım ürünleri içerisinde mükemmel bir konsantrasyon oluşturabilmek için “Bourbon” vanilyası ve mükemmel bir koku için “Tahitian” vanilyası bir araya gelerek zengin bir içerik oluşturuyor. Bu zengin vanilya karışımı nemini kaybetmiş cilt yapısına hızlı bir şekilde etki ederek cildi besler, canlandırır, kadifemsi bir görünüme kavuşturur. Nemsizlikten kaynaklanan kırışıklıklar ve çizgilenmeler yumuşar.

YEŞİL ÇAY YAĞI

Antioksidanlardan zengin içeriği ile ciltte kızarıklık oluşumunu önler. 


ZİNC PCA

Anti-bakteriyel ve anti-fungal özellikleri ile mikroorganizma kaynaklı kepek problemlerinin çözümüne yardımcı olur.


ALGIN

Kahverengideniz algidir,su bağlayıcı özelliğinden dolayı nem kaynağıdır, cildin yenidenminerallenmesinedestek olur.

LITHOTHAMNIUM CALCAREUM POWDER

Kırmızı deniz algi,anti-enflamatuar, detoksve yeniden yapılandırıcı etkilidir. Ölü hücrelerin atılmasına ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcıdır. 74 mineral içerir.

ILLITE

Maskeye rengini veren bir çeşit kildir. Fransız yeşil kili olarak da bilinir. Bitkiseliçerik ve minerallerden zengin bio-mineral yapıdadır. Ölü hücrelerin atılması,gözeneklerin sıkılaştırılması ve ciltteki yangının azaltılmasına yardımcıdır